اخبار
ارسال بیش از 5 هزار اثر به سوگواره سرخ، سیاه به رنگ عشق/ اعلام زمان داوری و انتخاب نفرات برتر بازگشتدبیر سوگواره سرخ، سیاه، به رنگ عشق با اشاره به استقبال هنرمندان برای شرکت در این سوگواره گفت: در نخستین سوگواره سرخ، سیاه به رنگ عشق، 5 هزار و 945 اثر در سه بخش عکس، پوستر و تصویرسازی ارسال شده است که انتخاب داوری آثار 25 و 26 آذر ماه انجام خواهد شد.
به گزارش روابط عمومی برج میلاد تهران، مسعود زنده روح کرمانی با بیان این مطلب گفت: از زمان اعلام و انتشار فراخوان (10 آبان ماه) تا روز گذشته 23 آذر ماه در سه بخش عکس، پوستر و تصویرسازی 5 هزار و 945 اثر به دبیرخانه ارسال شده است.
وی با اشاره به استقبال خوب هنرمندان از راه اندازی این سوگواره همزمان با ایام سوگواری سالار شهیدان امام حسین (ع) در ماه های محرم و صفر تصریح کرد: بیشترین استقبال برای شرکت در این سوگواره در بخش عکس بوده که در این بخش 4 هزار و 872 اثر، در بخش پوستر 664 اثر و در بخش تصویرسازی 409 اثر به دبیرخانه ارسال شده است.
به گفته زنده روح کرمانی، انتخاب و داوری آثار در بخش تصویرگری سه شنبه 25 آذر ماه و در بخش پوستر و عکس چهارشنبه 26 آذرماه انجام می گیرد.
16 دی ماه زمان اعلام نفرات برتر سوگواره سرخ، سیاه به رنگ عشق
دبیر سوگواره سرخ، سیاه، به رنگ عشق تصریح کرد: پس از داوری آثار، 120 اثر انتخابی هیات داوران در قالب نمایشگاهی در رواق هنری برج میلاد تهران از تاریخ 6 تا 16 دی ماه در معرض دید عموم علاقه مندان قرار می گیرد.
وی ادامه داد: مراسم اختتامیه سوگواره سرخ، سیاه به رنگ عشق 16 دی ماه با معرفی آثار و نفرات برتر در سه بخش عکاسی، تصویرگری و پوستر در مرکز همایش های برج میلاد تهران برگزار می شود.
به گزارش روابط عمومی برج میلاد تهران، هدف از این سوگواره ثبت جلوه‌های معنوی و حضور پرشور مردم در برگزاری آیین‫ های ایام محرم و صفر و نمایش فرهنگ غنی اسلامی ایرانی و اهمیت این ماه در فرهنگ غنی شیعه در اقصی نقاط ایران است.
برگزاری نمایشگاه از اين آئين پرشكوه و دستيابي به آثار ارزشمند هنرمندان تجسمی از دیگر اهداف برگزار کننده است.
جوایز نخستین سوگواره سرخ، سیاه به رنگ عشق در سه بخش عکاسی، پوستر وتصویر سازی شامل نفر اول: دیپلم افتخار و تندیس سوگواره و مبلغ30/000/000 میلیون ریال، نفر دوم دیپلم افتخار و مبلغ 20/000/000  میلیون ریال جایزه نقدی و نفر سوم دیپلم افتخار و مبلغ 10/000/000 میلیون  ريال جایزه نقدی است.

دبیرخانه سوگواره سرخ و سیاه به رنگ عشق
تاريخ خبر:  1393/09/24